Czy każda firma posiada swoje biuro?
Niezależnie od rodzaju prowadzonej przez nas działalności i miejsca, w którym się ono znajduje, potrzebujemy przestrzeni, w której załatwiamy wszelkie formalności, uzupełniamy papierologię, piszemy faktury, a także spotykamy się z klientem. Nie wypada w końcu robić tego na placu budowy, lub w fabryce, w której panuje hałas i jest to zupełnie niemożliwe. Każdemu z nas może się zdarzyć rozmowa w obiekcie biurowym przy np. hali produkcyjnej, gdzie w innych warunkach panowałby uporczywy hałas, a potencjalny usługodawca straciłby na starcie w naszych oczach. Oczywistością jest, że firmy tłumaczeniowe, kancelarie prawne czy agencje marketingowe posiadają swoje biura. Nie każdy jednak zdaje sobie sprawę z tego, że okazałymi obiektami biurowym przy halach, przy miejscach produkcji i dystrybucji może poszczycić się niejedno, zarówno mniejsze, jak i większe przedsiębiorstwo. Biuro jest podstawą prowadzenia działalności. Niekiedy jest epicentrum wszystkiego, innym razem jego rola może wydawać się prozaiczna (choć wcale taką nie jest), ale prawdą staje się fakt, że to miejsce niezbędne i kluczowe dla prawidłowego funkcjonowania firmy.
Kto zajmuje się projektem i wykonaniem danego obiektu?
Przed powstaniem danej budowli, kluczowym wydaje się być projekt, firma wykonująca dane zlecenie, jak i sam klient, który w dużej mierze zna swoje potrzeby. Przed przejściem do czynów warto zbadać konkurencję, przyjrzeć się dokładnie swoim wymaganiom i wymaganiom działalności, którą zamierzamy prowadzić. Obiekty biurowe spotkamy niemalże wszędzie. Firma bez nich wydaje się być wręcz wybrakowaną lub niedokończoną. Wstydem jest przyjmowanie i rozmowa z naszym potencjalnym kupującym bądź korzystającym z danej usługi, gdy robimy to w ubrudzonym ubraniu w miejscu, w którym wszystko powstaje. Nawet obiekty biurowe przy halach produkcyjnych powinny wygospodarować miejsce na tego typu pomieszczenie. Choć może to oczywiste, warto jednak podsumować i raz na zawsze zapamiętać – architekt projektuje nasz budynek, firma budowlana wykonuje zlecenie, a architekt wnętrz precyzuje wszystko to, co ma się znaleźć w środku. Wiele jednak zależy od naszej inwencji i warto takie potrzeby zakomunikować z odpowiednim wyprzedzeniem.
Czym różni się charakter wykończenia hali produkcyjnej od biura rachunkowego?
W tym drugim przypadku, już w samej nazwie pojawia się słowo, które świadczy o tym, że mamy do czynienia z biurem, a może i ze sporych rozmiarów biurowcem. Pierwszy przypadek nie jest jednak tak oczywisty. Hala produkcyjna kojarzy się nam z miejscem, w którym wrze robota, wydobywa się hałas produkowany przez maszyny, a na taśmach produkcyjnych lub magazynach pracuje masa osób. To nie oznacza jednak, że na tym poziomie zaczyna się i kończy niełatwa praca. Obiekty biurowe przy hali nie są przywilejem, ale koniecznością i są niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania przedsięwzięcia. Być może w księgowości wszystko odbywa się w takim właśnie biurze, a na hali rozkład sił jest nieco inny, ale nie jest to jednak powodem do ignorowania i niemożliwego wręcz rezygnowania z takiego miejsca pracy. Każda z nich wymaga odpowiednich dokumentów, umów i zezwoleń. Jak jednak mielibyśmy trzymać je i dopełniać wszelkich formalności między hałasującymi maszynami. Odpowiedź jest prosta: “to byłoby niemożliwe”.
No responses yet